Sponsor Reklam

iklan banner

EGE KÜLTÜR DERNEĞİ 2018-2019 ETKİNLİK PROGRAMI


 EGE KÜLTÜR DERNEĞİ

2018-2019 ETKINLIK PROGRAMI




I-Ege Kültür Sezon Açılış Yemeği
Tarih: 29 Eylül 2018
Yer:
***********************************************************
II-29 ekim Balosu : 3 Kasım 2018
Yer: Havagazı Fabrikası (Dönem giysileriyle)
Ederi: 150 TL
***********************************************************
III-Dans ve Müzik çalışmalarımız:
1-Dans Etkinlikleri (Kendi gruplarımız) Geçen yıl ile aynı günler olacak.
Halk Oyunları Başlangıç tarihi: 1 Ekim 2018
2-Korolarımız olanaklar ölçüsünde dernek binamızda çalışacak. Olabildiğince geçen yıl ile aynı günler olacak.
Başlangıç tarihleri:
Halk Müziği:4 eylül 2018
Tango Şarkıları: 5 eylül 2018
Türk Sanat Müziği: 6 eylül 2018
3-Müzik aleti kursunun açılması - Bağlama kursu  Salı günleri saat 18'de yapılacak (talep toplanacak)
4- Yeni halk dansları gruplarının oluşturulması (katılıma açığız)
Başlangıç tarihi katılıma göre açıklanacaktır

***********************************************************
Kültür Sanat Faaliyetlerimiz:
IV-Kültür-Sanat Söyleşileri
Yer: BORTES /Bornova Mahvel Durağı
            Feyzi Aslangil’e Mektuplar.. “Sohbet ve Piyano ile Alatırka Doğaçlamalar”
Sunucu: Nihat Demirkol
Tarih: 4 Ekim 2018 Perşembe
Yer: BORTES /Bornova Mahvel Durağı

            Öykülerle Sait Faik
Sunucu: Ör Gör. İlknur Can
Tarih: 1 Kasım 2018 Perşembe

            Sinema bize bir pencere mi sunar, bir ayna mı?
Sunucu: Doç. Dr. Caner Fidaner
Tarih: 6 Aralık 2018 Perşembe

            Üç şair bir aşk
Sunucu:  Ege Ertan (gazeteci)
Tarih: 3 Ocak 2019 Perşembe

            Kültür ve Peyzaj .
Sunucu: Prof. Dr. Tanay Bilişçi)
Tarih: 7 Mart 2019 Perşembe
            Yas dansları.
Sunucu: Prof. Dr. Öcal Özbilgin
Tarih: 4 Nisan Perşembe


***********************************************************
V- Sinema tartışmaları
Sıklık: (Her ayın 2. Cuma gecesi)
Tarih: 13 Ekim 2018; 9 Kasım 2018 ; 14 Aralık 2018; 11 Ocak 2019; 8 Şubat 2019; 8 Mart; 12 Nisan 2019; 10 Mayıs 2019
Düzenleyen: Ege Kültür Sinema Kulübü ; Danışman: Barbaros Ünlü, Ege Üniversitesi Türk Müziği Konservatuarı
Yılın Film teması: Dans filmleri
Saat: 21 00
Yer: Ege Kültür Atölyesi
***********************************************************
VI-Doğa ve Kültür gezi ve yürüyüşleri
Sıklık: Ayda bir hafta sonu (günübirlik veya konaklamalı)
Düzenleyenler: Ege Kültür Doğa-Kültür Gezileri Kulübü
İzmir Kültürparkı ve Basmane gezisi (günübirlik)
Danışman: Nedim Atilla
            Tarih: (16 EYLÜL 2018, Pazar, saat 15 00 hareket)

İzmir Kuş cenneti (günübirlik)
            Danışman: Ortaç Onmuş
            Tarih: (21 EKİM 2018, Pazar; saat 09 00 hareket)

Ödemiş, Birgi, Gölcük (günübirlik)
            Danışman: Tanay Birişçi, Erhan Eser
            Tarih: 18- KASIM 2018, Pazar; saat 08 00 hareket

Antik çağdan günümüze Bergama (Yaşam ve Kültür ) (konaklamalı)
            Danışman: Öcal Özbilgin ; Caner Fidaner
            Tarih: 9-10 ARALIK 2018 (cts-pazar)

Kula Jeopark (Divlit Yanardağı) doğa yürüyüşü (günübirlik) -
            Danışman: Fikret Şan (yerel rehber)
            Tarih: 30 MART 2019, Cumartesi. Saat 08 00 hareket

Dilek yarımadası ve Büyük Menderes Deltası doğa yürüyüşü (konaklamalı)
            Danışman: Hilmi Orhan /  Milli Park resmi rehberi
            Tarih: 27  NİSAN 2019, Cumartesi) saat 08 00 hareket


***********************************************************
VII-Ozan geceleri (2 ayda bir cumartesi gecesi) (toplam 3 gece)
Yer: Ege Klültür Atölyesi, Bornova
(Yöneten: Tufan Güldaş; Ege Üniversitesi Türk Müziği Konservatuarı)
24 Kasım 2018 ; 26 Ocak 2019; 30 Mart 2019
Saat: 19 30
            *Aşık Mahsuni Şerif
            *Aşık Veysel Şatıroğlu
            *Karacaoğlan (Yozgatlı)
            *Pir Sultan Adbal
            *Muhlis Akarsu
            *Ali Ekber Çiçek
***********************************************************
VIII- TSM Bestekar geceleri (2 ayda bir cumartesi gecesi) (toplam 2 gece)
Yer: Ege Klültür Atölyesi, Bornova
 (Yöneten: Ufuk Demirbaş; Ege Üniversitesi Türk Müziği Konservatuarı)
23 Şubat Cumartesi  2019;   27 Nisan Cumartesi 2019
Saat: 19 30
***********************************************************
IX- Atölyeler (workshop) :
*Vals-Dönem Dansları Çalıştayı (29 Ekim Balosu Hazırlık çalıştayı) Haftada bir gün 2 saat sürecek  (toplam 12 saat)- Toplam katılım bedeli 120 TL)
Tarih: 17 Eylül 2018 de başlayacak olan 6 haftalık paket
Yer: Ege Klültür Atölyesi, Bornova

*Seramik Atölyesi (Toprak çocukları: Yusuf bey,-Azize hnm)
Tarih: 26 Ocak veya 2 Şubat Cumartesi Saat 1000 -1300
Yer: Azize Cafe -Kemeraltı - Katılım bedeli 50 TL

*Balkan Dans Atölyeleri (Yunan, Bulgar Dansları)- Ayrıca duyurulacaktır
*Kafkas Dans Atölyeleri- Ayrıca duyurulacaktır
*Latin Dans Atölyeleri (Salsa - Baçata)- Ayrıca duyurulacaktır


***********************************************************
DİĞER ETKİLİKLER
X- İzmir'de Kültür Sanat Etkinliklerine katılım
İzmir Festivali ve diğer Tiyatro , Konser etkinlikleri
(Duyuru ve toplu bilet paylaşımı -Koordinatörler: Prof. Dr. Tanay  Bilişçi, Orhan Ünlüeroğlugil) - Ayrıca duyurulacaktır
***********************************************************
XI- Ulusal (yerel festivaller) ve Uluslararası Halk Dansları Festivallerine katılım (sadec dernek üyelerine açıktır)  - 2019 Programı Ayrıca duyurulacaktır (Balkanlar; Almanya, Kanada vb??)
***********************************************************
XII-Yılbaşı Gecesi yemeği - Ayrıca duyurulacaktır
***********************************************************
XIII-Yıl sonu dans ve Koro gösterileri
            *KORO Konserleri -MAYIS 2019- Ayrıca duyurulacaktır
            *Dans gösterisi -MAYIS 2019  - Ayrıca duyurulacaktır
***********************************************************
XIV-Yıl-sonu kapanış yemeği - Ayrıca duyurulacaktır

Blogger tarafından desteklenmektedir.